“Ülespumbatud” krüptode ostmine
Pumpamine ja prügistamine (pump and dump) on odavalt ostetud krüptomüntide hinna kunstlik ülespumpamine kallimalt müümise eesmärgil.
Kui krüptoraha hind äkitselt ülespoole sööstab, ei tähenda see alati, et kasutatakse “pumpa ja prügista” skeemi. Positiivsed, tõele vastavad uudised võivad samuti hinda mõjutada. Enne ostmist on oluline mõista, miks krüptoraha hind tõuseb. Vastasel juhul riskid sellega, et ei suuda altcoini õigel ajal maha müüa. Paljud algajad krüptoinvestorid katsetavad pump and dump gruppides osalemisega, kus lubatakse vähese vaevaga kiiret kasumit. Kui aga korra või kaks on saadud kõrvetada, ollakse valmis õppetundi tõsiselt võtma, et edasi liikuda päris investeerimisega.
Pettuse ohvriks langemine
Krüptorahade ja ICO-de maailm on täidetud paljude võimalustega, kuid kõik ei ole selline, nagu see välja paistab. Algaja krüptoinvestori jaoks on raske vahet teha, milliseid krüptorahasid võib usaldada ja millistest peaks algfaasis eemale hoidma ning investeerima alles siis, kui projekt on ennast tõestanud.
Enne kui investeerida mõnda kahtlasesse projekti, tasub internetis teha korralik taustauuring ja guugeldada, kas võib tegemist olla pettusega (ingl. k. scam). Otsinguga võib küll leida ka artikleid, mis on lihtsalt paranoilised, aga vaatamata sellele leiab argumente, millega arvestada. Väga tähelepanelik tasub olla kõrgete kasumilubaduste suhtes, mida kõrgemat tootlust ettevõte lubab, seda suuremad on ka investeeringuga kaasnevad riskid.
Vale krüptobörsi valik
Kõik krüptoraha ostuplatvormid pole usaldusväärsed. Jaapanis tegutsenud krüptobörsilt Mt Gox, mille kaudu liikus aastaks 2014 ligikaudu 70% maailma bitcoini-tehingutest, kadus 850 000 bitcoini ehk toonases vääringus 450 miljonit dollarit (kasutajate kontodelt). Praeguseks on küll olukord paranenud ja krüptobörside turvameetmed paremad, kuid see ei tähenda, et oleks mõistlik suvalist veebilehte usaldada. Vale krüptobörsi valik võib kaasa tuua ka teisi probleeme, nt kui seal ei saa tehniliste probleemide tõttu tehinguid teha või kui rahaülekanne börsist välja võtab aega nädalaid. Seetõttu tuleks enne krüptobörsi valikut teha põhjalik taustauuring.
Vale hinna määramine
Kui teha tehinguid bitcoinidega, võib nullide arv kergesti segadusse ajada, väga levinud viga on teha müügitehing, milles soov oli müüa hinnaga nt 0.0000321 BTC, kuid tehing toimus hinnaga 0.00000321 BTC. Sellise müügiga on võimalik kaotada 90% oma varast.
Müües ja ostes krüptoraha piisab sellest, et paned koma valesti ja teed paar hiireklikki, et kaotada suuri summasid. Kui tehing on tehtud ja täidetud, pole seda enam kuidagi võimalik tühistada. Seetõttu tuleks ostu- ja müügiordereid sisestades hoida alati kainet pead ja kui on segavaid tegureid, siis lükata krüptobörsil kauplemine edasi. Kui murdarvud ajavad sind segadusse, tuleks tehinguid eelnevalt kalkulaatoriga kontrollida.
Ülekanne vale krüptoraha aadressile
Kui oled teinud selle vea, et saatnud bitcoin cashi bitcoini aadressile, siis ära jää lootma sellele, et krüptobörs sind välja aitab. Igaüks vastutab ise selle eest, et ülekande aadress oleks õige. Sarnaseks algajate veaks on saata Ethereumi tokeneid ETC aadressile. Samuti ei saa osaleda krüptobörsi walleti aadressiga ICO-l.
Kättemaksukauplemine
Oled vihane, sest müüsid maha krüptomündid, mis järgmisel hetkel sööstsid taevasse. Või müüsid kahjumiga maha krüptoraha, millele olid pannud suured lootused. Kuhjad vihasena kõik oma varad järgmisesse krüptosse, et saada miljonäriks? Tehes emotsionaalseid otsuseid, jääb korralik uurimistöö tegemata, võtad sellega mõttetu riski.
Missugune on sinu krüptosse sisenemise ja väljumise strateegia? Miks krüptomüntide väärtus tõuseb? Sa ei tea seda, sest tegutsed emotsioonide ajel. Mida paremini suudad oma emotsioone kõrvalt vaadata, ilma et nendega pimedalt kaasa lähed, seda edukam investor oled.
Liiga palju investeeringuid
Mida rohkem uurid erinevaid ICO-sid ja krüptorahasid, seda lihtsam on uskuda nende helgesse tulevikku. Tehes väga palju erinevaid investeeringuid, võib tähelepanu hajuda ja pole võimalik kõikide oluliste uudistega kursis olla. Lõpuks selgub, et tulu oleks pikemas perspektiivis olnud suurem, ostes lihtsalt bitcoine või Etherit. Milleks siis kogu see jant paljude erinevate krüptorahadega vajalik oli?
Liigne enesekindlus
Kui korraga paljude krüptorahade hind tõuseb, saab isegi algaja kergesti hõlptulu teenida. Siis aga tuleb mõõnaperiood…
Natuke eneseusku on loomulik, see julgustab investoreid tegema julgeid otsuseid. Liigne enesekindlus võib aga saada hukatuslikuks. See on olukord, kus eirad hoiatusmärguandeid, uskudes et oled eksimatu.
Kui suudad silmitsi seista nende kaheksa hukatusliku veaga ja vaatamata sellele tervelt välja tulla, ei tee see sinust veel professionaalselt krüptoinvestorit. See tähendab lihtsalt, et see tegevusala sobib sulle. Kui pead vastu piisavalt kaua, et tegutseda isegi siis kui algaja õnn otsa lõppeb, saab sinust lõpuks professionaalne investor.
Kasutatud allikas: Bitcoin.com
Be First to Comment