Press "Enter" to skip to content

Krüptoraha põletamine

Mis on krüptoraha põletamine

Krüptoraha põletamine on müntide ringlusest kõrvaldamise protsess, mis vähendab nende koguhulka. Selleks, et selgitada, kuidas see toimub, kasutame näites krüptoraha Binance Coin (BNB). 

Binance põletab perioodiliselt krüptoraha, kasutades nutilepingu funktsiooni. BNB põletamine toimub igal kvartalil, kuni lõpuks hävitatakse 100 000 000 BNB-d, mis moodustab 50% kogu BNB-st (200 000 000 BNB).

Põletatavate BNB-müntide hulk arvutatakse välja börsil 3 kuu jooksul tehtud tehingute arvust lähtudes. Niisiis põletab Binance iga kvartali järel BNB-d vastavalt üldisele kauplemismahule.

Arvestades, et märkimisväärne hulk inimesi ei suuda mõista, kuidas krüptoraha põletamine toimub, on käesoleva artikli eesmärk selgitada põhjalikult põletamisfunktsiooni.

Mis on krüptoraha põletamise eesmärk?

Krüptoraha põletamisel võib olla mitmeid eesmärke. Binance teeb seda selleks, et suureneks nõudlus BNB suhtes. Lisaks on kvartaalset põletamist hea kasutada turunduslikul eesmärgil. Raha koguhulga vähenemine tähendab, et ühe BNB tokeni (suhteline) väärtus tõuseb.

Kuidas põletamine toimub?

BNB tokeni põletamine toimub sellises järjekorras:

  1. Tokenite omanik käivitab põletusfunktsiooni, märkides ära kui suur on põletatava krüptoraha hulk.
  2. Nutileping kontrollib, kas kasutajal on rahakotis piisavalt krüptot.
  3. Kui kasutajal pole piisavalt tokeneid või kui märgitud number on vale (nt 0 või -5), siis ei toimu põletamist.
  4. Kui kõik on õige, siis mündid kustutatakse rahakotist. Seejärel uuendatakse krüptoraha koguhulka.

Kui põletate oma mündid, hävitatakse need igavesti. Pärast seda pole münte võimalik taastada.

Teisisõnu, Binance tokeni nutilepingu funktsioon on tuntud kui põletusfunktsioon, mis on igal ajal kättesaadav kõigile. Selle funktsiooni kutsumisega saab ringluses olevast krüptorahast püsivalt eemaldada nomineeritud koguse münte. Kõik tokeni põletused registreeritakse blokiahela tehinguna, mis tähendab, et need on 100% läbipaistvad ja igaüks saab kontrollida, et mündid on hävitatud.

Kui on toimunud kvartaalne BNB krüptoraha põletamine, teatab Binance ametlikult (lähtudes kauplemismahust) põletatud BNB müntide koguse. Teil on võimalik kontrollida kõiki BNB mündi põletamise tehinguid Ethereum blockchain Exploreris, näiteks Etherscanis. Põletustehingud on avalikud, pöördumatud ja salvestatakse püsivalt plokiahelasse.

Etherscanis näete kastis Input Data põletustehingu üksikasju.

Kui klõpsate Decode Input Data, saate kontrollida põletatud BNB kogust. Arv sisaldab 18 kümnendkoha, nii et selles näites põletati 1,623,818 BNB.

2019. aasta veebruariks on Binance ellu viinud 6 BNB tokeni põletamist. Kokku põletati 10 824 471 BNB münti, vähendades koguhulgast 5,41%.

Nägin selle artikli tõlkimisega omajagu vaeva ja olen tänulik, kui kasutad Binance krüptobörsil registreerumiseks minu soovituslinki: https://www.binance.com/?ref=13090338

Kasutatud allikas: https://www.binance.vision/blockchain/what-is-a-coin-burn

Be First to Comment

Lisa kommentaar