Press "Enter" to skip to content

Kuidas Eestist bitcoine osta ja sellega maksta

On olukordi, milles kiirus ja diskreetsus on kõige olulisemad. Teatavasti võib krüptobörsi (nt Coinbase) kasutamine olla raskendatud, kui te pole sellise panga klient, mis aktsepteeriks krüptorahaga hangeldamist. Sellises olukorras aitab hädast välja LocalBitcoins.com. See on Soome veebiportaal, mis võimaldab kasutajatel omavahel turvaliselt bitcoine osta ja müüa.

Bitcoinide ostmiseks on virtuaalsel krüptoturul kaks võimalust: teha seda läbi interneti või kohtuda füüsiliselt, kasutades sularaha. Siin artiklis tutvustan, kuidas osta Eestist pangaülekandega bitcoine. Kes soovib seda sularahas teha, peab arvestama tunduvalt suurema riskiga. LocalBitcoins.com võimaldab kasutajatele turvalist “escrow” teenust, mis tähendab et müüja bitcoinid külmutatakse kuni pangamakse on üle tulnud (Osta.ee-s on sarnase ülekande nimeks deposiitmakse). Järgnevas juhendis selgitan, kuidas bitcoinide ost kiirelt ja kergelt läbi viia.

Bitcoinide ostmine

Järgnevas kuulutuses on välja toodud ühe bitcoini hind USA dollarites. Kliki sellel.

Seejärel otsi avanenud veebilehelt endale sobiv kuulutus ja kliki “Buy” nupul, näed lehel sellist kasti:

Saad lahtrisse sisestada, mitme euri eest soovid osta või millises koguses soovid bitcoine. Vajuta nupule “Sign up free“.

Täida väljad, et viia registreerumine lõpuni. Et kõik kulgeks sujuvalt, kasuta oma päris nime. Peale lepinguga tutvumist ja sellega nõustumist, verifitseeri oma meiliaadress.

Sisesta uuesti bitcoinide kogus, mida soovid osta ja vajuta nupule “Send trade request“.

Jõuad halli kastiga leheküljeni:

Kastist leiad arvelduskonto aadressi, millele rahaülekanne teha (võimaluse korral vali sama pank, mille internetipanka sa kasutad). Bitcoinide ostja registreeritud nimi peab olema sama, mis pangakonto omanikul. Soovitan makse selgitusse kirjutada kastis välja toodud sõnumi (Reference/message). Sinna oleks mõistlik krüptorahadega seotud sõnu mitte kirjutada, sest paljud pangatöötajad suhtuvad Bitcoini eelarvamusega. Sul on pangaülekande tegemiseks aega kuni poolteist tundi.

Väga oluline on peale ülekannet klikkida nupuleI have paid“. Kui sul tekib küsimusi, võimaldab veebiplatvorm kasutajaga otse suhelda (eesti keeles, kui müüjaks on “telon”).

Bitcoinide müüja saab nüüd kontrollida, kas makse on üle tulnud. Seejärel peab ta vabastama bitcoinid deposiidist (escrow).

Kui oled bitcoinid kätte saanud, tekib menüüribale (üleval paremal) Bitcoini sümbol koos summaga:

Klikkides sellele murdarvule, pääsed walleti (rahatasku) lehele. Seal saad soovi korral oma bitcoinid välja saata.

Nii lihtne see oligi, omad nüüd bitcoine.

Kuidas Bitcoini-ülekannet teha

Kui kasutad Bitcoini-makseks arvutit, mitte nutitelefoni, pole sul QR-koodi vaja pildistada.

Makselehelt on vaja kopeerida Bitcoini aadress, millele näidisel on punane joon ümber tõmmatud.

LocalBitcoins.com walleti leheküljel on kaks lahtrit, mis tuleks krüptoraha saatmisel kindlasti ära täita:

Walleti leht

Ülemisse lahtrisse kleebi kopeeritud Bitcoini-aadress ja alumisse bitcoinide kogus (koma asemel punkt).

Seejärel vajuta “Continue“.

Selleks, et Bitcoini-makse kohale jõuaks ja ära kinnitataks, võib minna tunde. Bitcoinide saatmiseks tuleb tasuda ka ülekandetasu, et selle suurust vaadata, kliki lingile “Outgoing bitcoin fees“. 

Bitcoini kurss eurodes

[crtools-graph coin="BTC" fiat="EUR" period="12H,1D,1W,1M,6M,1Y"]

Be First to Comment

Lisa kommentaar