Press "Enter" to skip to content

Mis on Ripple (XRP)?

Ripple on maksevõrgustik (RippleNet) ja krüptoraha (Ripple XRP), mis loodi aastal 2012. RippleNet tehingud toimuvad kõigest 4 sekundiga, võrgustik ühendab põhiliselt panku ja teisi suuri finantsasutusi. Ripple erineb Bitcoinist, sest puudub vajadus XRP digiraha kaevandada.

Ripple ülekannete kiiruse võrdlus (vs Ethereum ja Bitcoin)

 

XRP krüptovaluuta on skaleeritav — see suudab toime tulla 1500 tehinguga sekundis. (Bitcoin suudab läbi viia vaid 7 tehingut sekundis). Ripple ülekandeid iseloomustavad ka madalad ülekandetasud. Tänu nendele plussidele kasutatakse seda süsteemi rohkem kui 75 finantsasutuse poolt üle maailma.

Ripple võrreldes Bitcoiniga

Mis on Ripple ja Bitcoini põhierinevuseks? Ripple on loodud maksevõrgustikuks finantsinstitutsioonidele ja konkureerib teiste maksesüsteemidega (nt SWIFT). XRP-ga saab ka kaubelda, kuid seda ei loodud eesmärgiga, et seda kasutataks kaupade ostmiseks.

Bitcoini eesmärk on olla maksesüsteemiks, mis toimib ilma pankade ja finantsasutusteta. Ripple teeb aga pankadega koostööd, pakkudes tehnoloogiat, mis võimaldab teha kiireid rahvusvahelisi makseid ja seda madalate ülekandetasude eest.

Ripple XRP pole ka nii detsentraliseeritud, kui Bitcoin või enamus teisi krüptorahasid. Ripple tehnoloogia loonud ettevõte emiteeris ise kogu kasutatava krüptoraha XRP (seda ei kaevandata) ja üle poole sellest kuulub veel praegugi loojatele.

Ripple Labs Inc plaanib emiteerida kuni 100 miljardit XRP rahaühikut, võrreldes Bitcoini 21 miljoniga, on seda ligikaudu 5000 korda rohkem.

 

 

Graafik: XRP kurss eurodes

[crtools-graph coin="XRP" fiat="EUR" period="1Y"]

 

Kasutatud allikad: Androidauthority, CryptoCompare

Be First to Comment

Lisa kommentaar