Press "Enter" to skip to content

Mis on Litecoin?

Litecoin (LTC), mida on nimetatud ka Bitcoini väikseks vennaks, loodi juba aastal 2011. Endise Google’i töötaja Charlie Lee algatatud projekti peetakse Bitcoiniga sarnaseks, aga sellel on mõned eelised. Litecoini võrgustik suudab töödelda rohkem makseid kiiremini ja maksete ülekandetasu on väiksem.

Litecoini võrgustik on sarnane Bitcoinile, digiraha kasutab plokiahela tehnoloogiat, et salvestada kõik tehingud avalikku hajutatud kontoraamatusse. Rahaülekanded toimuvad inimeselt inimesele, ilma et oleks vaja panka või maksete töötlejat, kes makseid vahendavad.

Litecoin võrreldes bitcoiniga

On kolm põhilist erinevust, – tehingute kiirus, rahaühikute koguarv ja turuosa (market capitalization).

Tehingute kiirus

Litecoini looja Charlie Lee kasutas Bitcoini lähtekoodi, luues krüptoraha, mille ülekanded toimuvad kiiremini. Et plokkide loomine toimub neli korda kiiremini, kui Bitcoinil, toimub tehingute verifitseerimine oluliselt kiiremini

Rahaühikute arv

Üheks põhjuseks, miks krüptorahad omavad sisemist väärtust, on rahaühikute piiratud arv. Näiteks bitcoine saab luua maksimaalselt 21 miljonit. Litecoinide maksimaalseks arvuks on 84 miljonit.

Turuosa

Krüptoraha turuosa = rahaühiku hind * ringluses oleva raha hulk.

Kuigi artikli kirjutamise ajal oli Litecoini turuosa rohkem kui 10 korda väiksem, kui Bitcoinil, on see krüptoraha 6 kõige suurema turuosaga krüptoraha seas.

 

Graafik: LTC kurss eurodes

[crtools-graph coin="LTC" fiat="EUR" period="1Y"]

 

Kasutatud allikas: Lifewire

Be First to Comment

Lisa kommentaar