Press "Enter" to skip to content

Konverents, millel näidatakse, et eesti “digitaalne rahvas” toetab kindlalt plokiahelat

Moontec 18 tervitab 26. novembril Tallinnas mitmesuguseid kõrgetasemelisi külalisi, sealhulgas endine peaminister ja lisaks Eesti rahanduskomisjoni aseesimees.

Eesti on näidanud kindlat pühendumist tärkavate tehnoloogiate suhtes, kasutades neid edendamaks kaasaegseid ja tõhusaid protsesse, et kasutada digitaalset ID-d kõige jaoks, laste hinnetest kuni haiguslugudeni.

Soovides innukalt omaks võtta ja ära kasutada võimalusi, mida plokiahel pakub, pole üllatuseks, et suurimal Põhja-Euroopa konverentsil on riigipoolsed osalejad, kes aitavad sündmust läbi viia. Konverentsil osalevad ja esinevad ka Maerski, IBMi, Revoluti ja Linuxi esindajad.

Sündmuse peamine fookus on ettevõttele praktiliste lahenduste loomisel. Veebilehte tsiteerides: “Keskendumiselt õppimisele ning tehnoloogia potentsiaali uurimiselt minnakse üle sellele, et tuvastada ja ehitada praktilisi ärirakendusi.”

Eelmise aasta Moonteci konverentsil pühendus Eesti plokiahela ettevõtjate ühendamisele e-residentsuse programmiga. See annab võimaluse luua ja hallata registreeritud ettevõtet, mis on asukohast sõltumatu ja täielikult internetis.

Plokiahela lahenduste jaoks on eriti oluline, et võetaks kasutusele digitaalne ID, mida kasutajad saaksid kasutada erinevates toodetes ja teenustes. Kuigi programm on endiselt suhteliselt varases staadiumis, on e-residente nüüd kümneid tuhandeid ja eelmisel aastal oli Holvi esimene, kes pakkus e-residentidele EL panga teenuseid, ilma et oleks vaja reisida Eestisse.

Moontec 18 toimub kahe päeva jooksul alates 26. novembrist ning selle avab e-residentsuse programmi asedirektor Ott Vatter. Tema avakõnes rõhutatakse sellise digitaalse identiteediplatvormi potentsiaali globaalsetele kodanikele; ta räägib, kuidas see rajaneb läbipaistvuse ja õiguspärasuse väärtustel, et saavutada ülemaailmne digitaalne ja rahanduslik kaasamine.

Keskendudes äriettevõtete jaoks tõhusate lahenduste leidmisele, peegeldab tänavune Moontec praegust plokiahela olukorda; tehnoloogiast huvitatud isikud otsivad praktilisi ja töötavaid rakendusi. Konverentsil on esindatud mõned kõige tugevama taustaga projektid, mis pakuvad osavõtjatele kindlasti huvi.

Be First to Comment

Lisa kommentaar